Komitet Wyborczy Wyborców Mała Ojczyzna Olecko

Szanowni Mieszkańcy,

4 listopada 2018 r. odbyła się druga tura wyborów samorządowych. Mieszkańcy naszej gminy wybierali Burmistrza Olecka.

Miejska Komisja Wyborcza w Olecku upubliczniła protokoły z których wynika, że spośród 16 946 osób uprawnionych do głosowania, w wyborach na Burmistrza Olecka wzięło udział 7691 wyborców, z czego oddano 7628 ważnych głosów. Mieszkańcy naszej gminy mogli głosować na jednego z dwóch kandydatów, którzy otrzymali największą liczbę głosów w I turze wyborów.

Rozkład głosów przedstawia się następująco:

- Wacław Olszewski - 3175,
- Karol Sobczak - 4453.

Na burmistrza wybrany został Karol Sobczak, który uzyskał większą liczbę głosów.

 

Wyniki z II tury wyborów samorządowych znajdują się pod poniższym linkiem:

http://www.umolecko.bip.doc.pl/index.php?wiad=122322

 

Debata przed drugą turą wyborów

 

31 października 2018 r. w Radio 5 w Suwałkach odbyła się Debata przed drugą turą wyborów na burmistrza Olecka.

W debacie uczestniczyli: Wacław Olszewski i Karol Sobczak.

 

https://youtu.be/BmAVXPahu2g

 https://www.youtube.com/watch?v=BmAVXPahu2g&feature=youtu.be 

   Dzisiaj jest ważny dla nas dzień. To właśnie w tym dniu mija 35 lat od naszego ślubu. Chciałbym podziękować mojej ukochanej żonie, która zawsze trwała u mojego boku, nieustannie mnie wspierając… Dziękuję, że nawet kiedy było źle nigdy we mnie nie zwątpiłaś… Dziękuję za wspaniałe dzieci i rodzinną atmosferę, którą potrafisz stworzyć w naszym domu… Dziękuję, za wyrozumiałość, gdyż z racji wykonywanej pracy nie zawsze mogłem poświecić Tobie tyle czasu ile powinienem. Jestem szczęśliwy będąc mężem tak wspaniałej kobiety.

35 lat od naszego ślubu  

29 października 2018 r. odbyło się spotkanie Mariusza Mazurkiewicza z Wacławem Olszewskim. Burmistrz, podobnie jak wiele innych osób, docenił inicjatywę wyborczą młodego olecczanina i sposób prowadzenia kampanii. W trakcie spotkania panowie rozmawiali na temat nawiązania współpracy na rzecz społeczności lokalnej. Wychodząc z założenia, że najważniejszy jest dialog i chęć współdziałania, Mariusz Mazurkiewicz chętnie podzielił się swoimi pomysłami i sposobem ich realizacji z przedstawicielami miejskiego samorządu. Spotkanie zakończyło się wyrażeniem woli współpracy na rzecz mieszkańców.
- Zamiast dzielić wolę łączyć i ustalać priorytety na przyszłość. Określiliśmy trzy wspólne działania, które są istotne dla mieszkańców naszej gminy: program budowy i zakupu tanich mieszkań komunalnych, utworzenie w przyszłości miejskiego żłobka, stworzenie systemu przejazdów ulgowych i bezpłatnych. Ważne jest, że młodzi ludzie, którzy wyjechali na studia chcą tu wracać i działać na rzecz naszej małej ojczyzny, a my zapewniamy im wsparcie i warunki, by mogli tu zakładać rodziny i realizować swoje pomysły - podsumował burmistrz Wacław Olszewski.

Spotkanie

Spotkanie  

OŚWIADCZENIE

Szanowni Państwo,

 W ostatnim czasie na profilu Pana Karola Sobczaka (byłego przewodniczącego Rady Miejskiej i członka Małej Ojczyzny Olecko) pojawił się wpis, w którym zarzuca się mi brak działań na rzecz seniorów i najmłodszych w naszym mieście.

Autor wpisu powołuje się na informacje z pisma, które było odpowiedzią na jedno z zapytań w ramach dostępu do informacji publicznej. Główny zarzut to brak realizacji programu Senior + i Maluch + w roku 2019.

Chciałbym Państwa poinformować, że jest to jawna manipulacja i próba wprowadzenia mieszkańców w błąd.

Otóż, aby utworzyć Dom Dziennego Pobytu w ramach programu „Senior+”, podstawowym warunkiem jest posiadanie odpowiedniej infrastruktury, której remont lub przebudowa pozwoliłaby na spełnienie standardów pozwalających na uzyskanie dotacji. Kryteria programowe określają, że w wyniku modernizacji lub przebudowy ma powstać 7 pomieszczeń dziennych, dwie toalety, łazienka oraz hol. Obecnie gmina nie posiada lokalu o tak dużej powierzchni. Wychodząc naprzeciw tym problemom, wstrzymaliśmy w mijającym roku sprzedaż budynku po byłym „PTTK” nad jeziorem. Informowałem o tym publicznie kilka tygodni temu, o czym i pan Karol Sobczak powinien wiedzieć.

Budynek należy gruntownie przebudować, a to zajmie nam trochę czasu. Musimy zlecić m.in. projekt techniczny, dlatego też 2019 rok będzie poświęcony przygotowaniom do ubiegania się o środki zewnętrzne na modernizację lub remont tego budynku.

Druga ważna rzecz, o której tak doświadczony i wieloletni samorządowiec jakim jest Pan Karol Sobczak powinien wiedzieć, to czas trwania procesu inwestycyjnego. Gmina planuje szereg inwestycji, których realizacja trwa kilka lat. Dlatego też chciałem wyraźnie zaznaczyć, że najbliższy rok będzie poświęcony kontynuacji realizowanych projektów z roku 2018 (m.in. przebudowa a amfiteatru, modernizacja plaży „Szyjka”).

Mój program na rozwój Olecka, który przedstawiłem na spotkaniu z wyborcami i o którym mówiłem między innymi w debacie, w której notabene Pan Karol Sobczak nie wziął udziału, jest programem 5-letnim, a nie rocznymi o czym Pan Karol Sobczak również powinien wiedzieć.

Ubolewam, że autor wpisu z taką obojętnością przechodzi obok wielu zmian jakie dokonują się w Olecku, w tym również związanych z ofertą skierowaną do seniorów i najmłodszych. Najlepszym przykładem niech tutaj będzie chociażby utworzenie Rady Seniorów czy funkcjonowanie w Olecku Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który jest świetnie rozwijającą się inicjatywą, integrującą ponad 100 naszych seniorów, a także inicjatywą, dzięki której mogą aktywnie uczestniczyć w życiu gminy.

Co do utworzenia żłobków w Olecku w ramach programu „Maluch” to nie widzę takiej potrzeby. Robiliśmy rozeznanie i wiemy, że potrzeby w tym zakresie zabezpieczane są przez żłobki prowadzone przez przedsiębiorców.

Zawsze będę zwolennikiem dyskusji o przyszłości Olecka, czym dałem wyraz biorąc udział w publicznej debacie kandydatów na urząd Burmistrza Olecka.

Nie zgadzam się natomiast kategorycznie na manipulacje i sięganie do nieakceptowalnych metod prowadzenia kampanii.

Wacław Olszewski

 

Miejska Komisja Wyborcza w Olecku upubliczniła protokoły.

Miejska Komisja Wyborcza w Olecku upubliczniła protokoły z których wynika, że spośród 17 024 osób uprawnionych do głosowania, w wyborach na Burmistrza Olecka wzięło udział 8510 wyborców, z czego oddano 8456 ważnych głosów. Mieszkańcy naszej gminy mogli głosować na jednego z pięciu zgłoszonych kandydatów. Rozkład głosów przedstawia się następująco:

Czekay Marcin - 1 382
Mazurkiewicz Mariusz - 891
Olszewski Wacław - 2 894
Roszko Marcin - 993
Sobczak Karol - 2 296

Do drugiej tury wyborów przechodzą:
Olszewski Wacław zgłoszony przez KWW Mała Ojczyzna Olecko
Sobczak Karol zgłoszony przez KWW Olecko Nasze Miasto

Radnymi (z KWWW Mała Ojczyzna Olecko) do Rady Miejskiej w Olecku wybrani zostali:

Z  okręgu wyborczego nr 1
Olszewski Wacław
Bagieński Jarosław

Z okręgu wyborczego  nr 2:
Miłun Mariusz
Prusko Marian

Z  okręgu wyborczego nr 3
Rejterada Wojciech

Z okręgu wyborczego  nr 4:
Wróblewski Grzegorz
Grodzicki Ferdynand


Wwybierani byli także przedstawiciele do Rady Powiatu.

O mandaty w Radzie Powiatu ubiegali się przedstawiciele trzech komitetów: PSL, Zjednoczonej Prawicy Ziemi Oleckiej i Małej Ojczyzny Olecko. W sumie na kandydatów oddano aż 11 719 ważnych głosów. Najwięcej głosów (4283, 36,55 procent) otrzymali przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego i ostatecznie w Radzie Powiatu będą mieli 6 swoich ludzi. 5 przedstawicieli wprowadziła Zjednoczona Prawica, której kandydaci dostali 3730 głosów (31,83 procent), a 4, po otrzymaniu 3706 głosów (31,62 procent), Mała Ojczyzna Olecko.

Indywidualnie najlepszym wynikiem może pochwalić się Marek Dobrzyń, który w swoim okręgu wyborczym dostał ponad 15 procent głosów (557 głosów).

z KWW Mała Ojczyzna Olecko: do Rady Powiatu weszli:

 

1. Kazimierz Iwanowski
2. Sławomir Szerel
3. Jerzy Gołembiewski
4. Zofia Bordzio

 

Podziękowania Wacława Olszewskiego

Szanowni Państwo,

w tych wyborach głosowaliśmy nie na konkretnego człowieka, ale na konkretny plan dla Olecka. Cieszy mnie, że przedstawiony przeze mnie pomysł na rozwój naszej gminy uzyskał tak duże poparcie z Państwa strony. To dla mnie ogromny zaszczyt, ale też wielkie zobowiązanie. Dziękuję, za tak dobry wynik w I turze wyborów i gratuluję moim kontrkandydatom.

Jednocześnie proszę o Wasze wsparcie 4 listopada. Za dwa tygodnie każdy z Państwa znów będzie decydował o przyszłości Olecka - pozwólmy naszej gminie rozwijać się tak jak do tej pory. Wiem jak zmieniać naszą gminę, znam jej problemy i mam pomysł jak je rozwiązywać. Chcę Olecka z nowoczesną miejską komunikacją dla wszystkich, chcę Olecka z miejskim programem mieszkaniowym i Olecka z nowoczesnym centrum.

Nie zawiodłem Waszego zaufania do tej pory i nie zawiodę ponownie.

To od Was zależy przyszłość naszego ukochanego Olecka i okolic.

Wacław Olszewski

Debata przedwyborcza kandydatów na burmistrza Olecka 

Fotografie z debaty.

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek. Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

Zobacz transmisje z debaty.

1

Zobacz transmisję z debaty 1

2

Zobacz transmisję z debaty 4

3

Zobacz transmisję z debaty 3

Budujemy przyszłość Olecka

Chcę dalej realizować program Małej Ojczyzny Olecko, który rozwinie jeszcze bardziej nasze wspaniałe miasto – mówi Wacław Olszewski, który ubiega się o ponowny wybór na fotel burmistrza Olecka. Przeczytajcie wywiad z liderem KWW Mała Ojczyzna Olecko.

— Dlaczego zdecydował się Pan ponownie kandydować?
— Odpowiedź jest bardzo prosta. Kocham Olecko i chcę dalej dla niego pracować. Zamierzam konsekwentnie realizować program Małej Ojczyzny Olecko, którego celem jest rozwój naszej gminy. Dziś, jak widzimy, Olecko jest wielkim placem budowy – właśnie otworzyliśmy nowy plac targowy, na naszych oczach powstaje wspaniały amfiteatr i szereg innych nowych inwestycji. To pokazuje, że dotrzymujemy danego słowa i dlatego chcemy dalej realizować nasz pomysł na Olecko. Gmina potrzebuje doświadczenia, skuteczności, a jednocześnie młodości i świeżości – nasz komitet to gwarantuje. Mam wiedzę, umiejętności i pomysły na rozwój a w konsekwencji lepszą przyszłość olecczan.

Budujemy przyszłość Olecka

— W poprzedniej kampanii i zaraz po ogłoszeniu wyników zarzucano Panu, że jest Pan bardziej związany z wsią, niż miastem. Czy to sprawiedliwa ocena?
— Po pierwsze chciałem jasno powiedzieć, że Gmina Olecko to miasto i 32 sołectwa. Tworzymy wspólnotę i nie pozwolę na jej dzielenie. Mam wrażenie, że Ci, którzy wypowiadają takie oceny wstydzą się wsi, wstydzą się pojechać do wiejskiej świetlicy i rozmawiać z ludźmi. Ja w swojej pracy samorządowca nigdy nie powiedziałem i nie powiem złego słowa o mieszkańcach naszych sołectw.

— W mijającej kadencji w Olecku udało się zrealizować szereg inwestycji, ale co według Pana najbardziej zasługuje na miano sukcesu?
— Ostatnie lata w Olecku to szereg inwestycji, ciągle staramy się podnieść jakość życia naszych mieszkańców. Angażujemy ogromne środki, w tym z funduszy europejskich, na budowę lub modernizację infrastruktury drogowej, budowę amfiteatru, przebudowę targowiska miejskiego, modernizację „Wiewiórczej Ścieżki” czy zagospodarowanie plaży miejskiej tzw. „Szyjki”.

— Wielu olecczan szczególnie cieszy modernizacja amfiteatru, która zakończy się jeszcze w tym roku.
— Pozyskaliśmy ponad 2,8 mln zł dofinansowania ze środków unijnych i dzięki temu amfiteatr w Olecku zmieni się nie do poznania. Celem nowego zagospodarowania jest stworzenie nowoczesnej, wielofunkcyjnej przestrzeni dla działalności kulturalnej, ale też dla zwykłej aktywności mieszkańców. Dlatego amfiteatr będzie miał dwa place, na których będzie możliwość ustawienia sceny o dowolnej wielkości. Zaplanowaliśmy również powiększenie widowni z 570 miejsc siedzących do 1146 oraz parking i miejsce pod zaplecze dla artystów. Cały obiekt będzie ogrodzony, oświetlony i monitorowany. Dodatkowo kupimy sprzęt do projekcji filmów, co pozwoli poszerzyć ofertę o kino letnie na tym obiekcie. Szacujemy, że w tym miejscu odbędzie się kilkanaście imprez rocznie, w tym nowa, trzydniowa impreza interdyscyplinarna “Active Festival Olecko”, do tworzenia której już dziś zapraszam mieszkańców Olecka.

— Program Małej Ojczyzny Olecko zakłada modernizację centrum Olecka. Co to konkretnie oznacza?
— Olecko potrzebuje nowego centrum, które stanie się wizytówką naszego miasta, unikalnym produktem turystycznym, który będziemy budować na legendzie o „największym rynku Europy”. Zmiany zaczniemy od przebudowy układu komunikacyjnego. Będziemy budować i porządkować parkingi, ale też namawiać mieszkańców do poruszania się pieszo, rowerami lub komunikacją miejską. W tym celu najpierw opracujemy, a następnie wdrożymy, koncepcję ścieżek rowerowych na terenie miasta. Proponowane zmiany najprawdopodobniej spowodują konieczność reorganizacji ruchu w centrum, ale zanim zdecydujemy się zamknąć którąś ulicę – zapytamy o zdanie mieszkańców. Będziemy dążyć do przywrócenia świetności zabytkowym budynkom poprzez dofinansowanie z miejskiego programu dotacyjnego. Za kilka lat, nie tylko plac będzie naszą „perełką”, ale również cały układ urbanistyczny wokół niego. Całości dopełni zieleń miejska, która dziś wymaga rewitalizacji. Nowe centrum będzie miejscem dla wszystkich pokoleń - z bezpiecznym placem zabaw dla najmłodszych; ze strefą, na którą czeka nasza młodzież, wyposażoną w meble miejskie, gdzie będzie można posłuchać muzyki, doładować telefon z baterii solarnej lub po prostu miło i wygodnie spędzić czas z rówieśnikami. Każdemu z nas marzy się rynek z kawiarniami, parasolkami, ogródkami oraz deptakiem, który otworzy dostęp do nowego amfiteatru i promenady nad jeziorem i taki jest nasz cel.

— A co planujecie zaoferować młodzieży?
— Chyba wszyscy już widzieli nowe boisko i bieżnie przy szkole SP 3. Mamy w planach kolejne modernizacje infrastruktury sportowej przy szkołach oraz na osiedlu Lesk. Ale nie zapominamy też o sołectwach, gdzie chcemy kontynuować budowę świetlic. Zadbamy też o wydarzenia plenerowe i stworzymy możliwości rozwoju inicjatyw poprzez program grantowy dla młodzieży.

— Jaką ofertę Mała Ojczyzna ma dla seniorów, których w Olecku mamy sporą grupę?
— Chcemy w przyszłej kadencji utworzyć Dom Dziennego Pobytu dla Seniora, który powstałby na terenach PTTK nad naszym jeziorem.

— Dziękuję za rozmowę.

 

Otwarte spotkanie 2018.10.14 z kandydatem na Burmistrza Olecka oraz kandydatami na radnych.

 

Fotografie ze spotkania

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek. Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

Oświadczenie Burmistrza Wacława Olszewskiego w sprawie debaty wyborczej organizowanej 17 października 2018 r. w sali kinowej Regionalnego Ośrodka Kultury Mazury Garbate.

Karolu, Marcinie
piszę do Was nie jako kandydat na urząd Burmistrza Olecka, ale przede wszystkim jako jego mieszkaniec. Wszyscy kochamy naszą małą Ojczyznę i dlatego ważne dla naszego miasta jest to aby kandydaci prowadzili ze sobą transparentne i merytoryczne dyskusje o przyszłości Olecka. Jestem przekonany, że każdy z Was jako mieszkaniec chciałby poznać i porównać ofertę jaką prezentują kandydaci na urząd Burmistrza. Kampania wyborcza w Olecku powinna mieć otwarty wymiar i zwracać jeszcze bardziej uwagę na potrzebę rozmów z jego mieszkańcami. Apeluję do Was jako do moich kolegów – usiądźmy i porozmawiajmy o przyszłości Olecka. Nie dla siebie, ale dla tych którzy mają oddać na nas głos 21 października.

Udział w debacie to powinność i szacunek jakim kandydaci obdarzają swoich wyborców.

Wacław Olszewski 
Mieszkaniec Olecka

Miejska Komisja Wyborcza potwierdziła zgłoszenie w dniu 21 września 2018 r. kandydata na Burmistrza Olecka - Wacława Olszewskiego.

Miejska Komisja Wyborcza na posiedzeniu w dniu 17 września 2018 r. rozpatrzyła dokonane w dniu 14 września 2018 r. zgłoszenia listy kandydatów na radnych Rady Miejskiej w Olecku.

Powiatowa Komisja Wyborcza na posiedzeniu w dniu 17 września 2018 r. rozpatrzyła dokonane w dniu 14 września 2018 r. zgłoszenia listy kandydatów na radnych Rady Powiatu w Olecku. 

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek. Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

Zobacz transmisję z konwencji >>>

 

OBWIESZCZENIE BURMISTRZA OLECKA z dnia 22 sierpnia 2018 r.
Na podstawie art. 422 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2018 r. poz. 754, 1000 i 1349) oraz uchwały Nr ORN.0007.17.2018 Rady Miejskiej w Olecku z dnia 23 marca 2018 r. w sprawie podziału Gminy Olecko na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym (Dz. Urz. Woj. Warm.-Maz. poz. 1912) podaje się do publicznej wiadomości: informację o okręgach wyborczych, ich granicach i numerach, liczbie radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym oraz o wyznaczonej siedzibie Miejskiej Komisji Wyborczej w Olecku w wyborach do Rady Miejskiej w Olecku zarządzonych na dzień 21 października 2018 r.

Pełna wersja dokumentu >>>

 

 

 17 sierpnia 2018 r. Komisarz Wyborczy w Olsztynie II przyjął zawiadomienie o utworzeniu komitetu wyborczego pod nazwą KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAŁA OJCZYZNA OLECKO w celu zgłaszania kandydatów na radnych w wyborach organów jednostek samorządu terytorialnego zarządzonych na dzień 21 października 2018 r.

Na podstawie art. 97 § 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2018 r. poz. 754, 1000 i 1349) Komisarz Wyborczy w Olsztynie II po rozpatrzeniu zawiadomienia, którego dnia 16 sierpnia 2018 r. dokonał Józef Kunicki - pełnomocnik wyborczy komitetu wyborczego - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAŁA OJCZYZNA OLECKO i stwierdzeniu, że spełnia ono warunki określone w Kodeksie wyborczym postanawił przyjąć zawiadomienie o utworzeniu komitetu wyborczego pod nazwą KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAŁA OJCZYZNA OLECKO w celu zgłaszania kandydatów przyjąć zawiadomienie o utworzeniu komitetu wyborczego pod nazwą KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAŁA OJCZYZNA OLECKO w celu zgłaszania kandydatów na radnych w wyborach organów jednostek samorządu terytorialnego zarządzonych na dzień 21 października 2018 r.

Pełnomocnik wyborczy komitetu wyborczego: Józef Kunicki.
Pełnomocnik finansowy komitetu wyborczego: Elżbieta Wiesława Kalejta.
Skrót nazwy komitetu wyborczego: KWW MAŁA OJCZYZNA OLECKO.
Siedziba komitetu wyborczego: Mazurska 12, 19-400 Olecko.
Obszar, na którym komitet wyborczy zamierza zgłaszać kandydatów na radnych: województwo warmińsko-mazurskie.

Rozporządzeniem z dnia 13 sierpnia 2018 r. Prezes Rady Ministrów zarządził wybory do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Wybory odbędą się w dniu 21 października 2018 r. 

Więcej informacji na temat wyborów w BIP Urzędu Miejskiego w Olecku.

 

Uchwała Nr ORN.0007.18.2018 Rady Miejskiej w Olecku z dnia 23 marca 2018 r. w sprawie podziału Gminy Olecko na stałe obwody głosowania, ustalenia ich numerów, granic oraz siedzib obwodowych komisji wyborczych.

 

Link do uchwały >>>

 

 

Strona Główna Powered by CMSimple Template: ge-webdesign.de Login

nach oben